Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, bir ofise ihtiyaç duymayan şirket sahiplerinin faydalandığı bir uygulamadır. Yeni bir girişimde bulunmak isteyen kişilerin, işlerini yasal bir biçimde yürütebilmeleri için şirket kurulumlarını gerçekleştirmeleri gerekir. Ancak şirket kurulumu yapılabilmesi için resmi olarak gösterilebilecek bir adrese ihtiyaç vardır. Sanal ofisler de bu noktada şirket sahibi olmak isteyenlere hem prestijli bir adres hem de ihtiyaçları olacak pek çok hizmeti sağlıyor.

Istwing’te sanal ofis sahibi olduğunuzda yalnızca prestijli bir iş adresine sahip olmazsınız. Aynı zamanda ek bir ücret ödemeden profesyonel bir şirketin ihtiyacı olacak operasyonel destek de alırsınız. Telefonlarınız karşılanıp size aktarılır, posta ve kargolarınız yönetilir, sizi ziyaret etmek isteyen misafirleriniz karşılanarak ağırlanırlar. Böylece çok az bir maliyetle tamamen profesyonel bir hizmete sahip olursunuz.

Son zamanlarda çevrenizde kendi işini kurmak isteyen insan sayısı bir hayli arttı değil mi? Gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde yeni sektörlerin ortaya çıkması, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin de sayısında artış yarattı. Tabii birçok girişimcinin ilk etapta pek fazla parası olmuyor. Tek sermayesi bilgisi ve çalışma azmi olan bu girişimciler, şirket kurabilmek için farklı alternatifler arıyor. Sanal ofisler de, bu noktada girişimcilerin sorununa alternatif bir çözüm olarak görülüyor. Ancak bazı girişimcilerin hala kafalarında cevaplanmamış sorular var gibi gözüküyor. Bu yüzden size hem sanal ofisten detaylı olarak bahsedeceğiz hem de kafanızdaki en büyük soru ya cevap vereceğiz, “sanal ofis yasal mı?”.

Gelelim girişimcilerin çok merak ettiği sanal ofis yasal mı sorusunun cevabına. Cevap “EVET” olacaktır. Türk Ticaret Kanunu’nda belirtilen ifadelere göre sanal ofisler ülkemizde tamamen yasal. Kanunlarda belirtilen iş yeri adresi tanımına dair detaylı bir açıklama bulunmaması sanal ofisleri yasal bir hale getiriyor. Burada önemli olan size ulaşılabilecek bir adres ve iletişim kanallarının olması. Siz de bir girişimde bulunarak şirket kurmak istiyor, ancak ilk aşamada ofis kiralayıp operasyonel destek için eleman alarak yüklü masraflar altına girmek istemiyorsanız işe sanal ofis ile başlamanız ideal olacaktır. Böylece prestijli bir adrese sahip olup profesyonel bir sistemle çalışarak işinizi kısa sürede daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Kadıköy Ofis

Osmanağa Mah. Kuşdili Cad.
Azampalas No:47/10 Kadıköy İstanbul

Bostancı Ofis

Bostancı Mah. Yazmacı Tahir Sk.
Pilsen Apt A Blok No:58 D:5 Kadıköy – İstanbul

Telefon Numaramız

+90 216 450 2576